Par aizspriedumiem un skaistumu

Uz šo rakstu mani pamudināja divi notikumi. Pirmais- nevainīgs Youtube video, kur meitene stāsta par savu mīļāko kosmētiku pārpludināts ar agresīviem komentāriem – Hey, YOU are so ugly! utt etc (es pat negribu to visu atkārtot).

Otrais – cirks ap J.Crew bildi, kur viņa dalās sajūsmā, ka viņas mazajam dēlēnam patīk lakot rozā nagus uz kājām. Fox News (protams, kurš gan cits) izvērsa šo nevainīgo un pat iedvesmojošo bērna /mātes attiecību brīdi par īstām raganu medībām ar pieaicinātiem “ekspertiem” mātes šokējošās uzvedības apliecināšanai, sabiedrības degradācijai, dzimumu saplūšanai un sazin vēl kam.

Reizēm es jūtos tik bezspēcīga un nogurusi no aizspriedumiem un to izraisītā ļaunuma,  kas padara pasauli tik greizu, ka tā sašķoba pat visjaukākās lietas ciniskā grimasē. Vai tiešām mēs dzīvojam 21. gadsimtā? Hei,  viduslaiki ir garām, raganu medības ir pasludinātas ārpus likuma!

Cilvēks ir vienīgā saprātīgā būtne, kurai ir ļauts saskatīt skaistumu. Apkārtējā pasaulē, sevī un līdzcilvēkos. Veido pasauli sev apkārt labāku un skaistāku! Un ļauj to darīt arī citiem.

Mēs esam par puišiem, kuriem patīk krāsot acis un meitenēm, kuras nekrāsojas, par svārkiem zēniem un biksēm meitenēm, par nodzītām uzacīm un rozā matiem, par “pelēkajām pelēm” un bārbiju blondīnēm, dzeltenām acu ēnām un melniem nagiem. Tev ir iespēja izvēlēties un Tev ir tiesības būt tieši tādam kā Tu vēlies! Tu esi neatkārtojami skaists!

Advertisements

7 thoughts on “Par aizspriedumiem un skaistumu

 1. Burvīgs īss un kodolīgs raksts.
  bieži internets izraisa nepatiku, jo izskatās, ka ļautiņi pēkšņi zaudējuši domātspēju.
  pavisam nesen youtubā redzēju video, kur bengālijas minka laizīja puišelim matus un cilvēki klupa virsū mātei, ka tas izraisīs infekciju.. it kā paši bērnībā nav devuši bučas suņiem vai ņēmušies pa peļķēm 🙂 nez kāpēc visiem gribas kaut ko aizrādīt .
  cilvēkiem ir tiesības būt priecīgiem , un ja šā prieka iegūšanai nenotiek citam nodarīts pāri fiziski vai morāli, esmu ar visām četrām par . Jebkas, kas padara jūs laimīgus 🙂

 2. ”pavisam nesen youtubā redzēju video, kur bengālijas minka laizīja puišelim matus un cilvēki klupa virsū mātei, ka tas izraisīs infekciju”
  Vispār tagad ir kaut kāda dīvaina tendence, tā kā man ir gan suns, gan 4 kaķi, gan bērns, es tādas lietas ievēroju, tendence ir tāda, ka bērni baidās no suņiem, ļoti bieži es satieku uz ielas kādu bērneli ar mammu kurš uz manu suņuku skatās ar bailēm acīs, es īstenībā stipri šaubos ka visi tie bērni tika sakosti, kaut kad, drīzāk tas bailes viņiem ievieš vecāki..traki..es atceros ka es bērnība visiem dzīvniekiem lipu virsū.

 3. http://www.youtube.com/watch?v=CZTtSepN4GU ,atļaušos iepostot video 🙂
  manī tas izraisa tikai pozitīvas emocijas , bet komentāri, eh ko tur padarīs .
  Manuprat, tas ir tāpēc, ka cilveki cenšās iegūt uzmanību, un visvieglāk to izdarīt, kaut ko aizrādot. Tāpēc es sava blogā ar troļļiem , it īpaši nacionālajiem , garās diskusijās neielaižos .
  Arī es gribētu aicināt cilvēkus būt vairāk pozitīvākiem un atvērtākiem . Smaidiņš ikdienā ļoti palīdz 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: