Par svētkiem

Reiz sensenos laikos vai pavisam nesen, kad biju maza meitene, kādā piejūras pilsētiņā dzīvoja Kūku Onkulis. Es viņu nekad nebiju redzējusi, bet tētis stāstīja, ka Kūku Onkulim ir bārda un ka gan viņa māja, gan viņš pats smaržo saldi jo saldi. Katru gadu manā dzimšanas dienā tētis pie Kūku Onkuļa pasūtīja groziņus. Pat man mazai esot, tie groziņi likās tik miniatūri! Katrā groziņā iekšā bija savādāka zapte (tās Kūku Onkulis darināja pats vasarā tik daudz, lai pietiek veselam gadam) un virsū dažādi krēmi. Tā kā es bērnudārza traumas rezultātā neēdu ne putukrējumu, ne tīra sviesta rozes, tad man nav ne mazākās nojausmas (pat ar manu tagadējo kulināres pieredzi), kas tie bija par krēmiem. Tie garšoja brīnišķīgi! Katru leļļu izmēra groziņu rotāja mazmazītiņa kompota odziņa vai šokolādes sniedziņš. Jāatzīmē, ka tas viss notika laikos, kad neviens neko nebija dzirdējis par krēmiem paciņās un veikalos ievārījumus nepirka.

Tas bija manu dzimšanas dienas skaistākais mirklis- pa durvīm ienāk tētis, viņa rokās brūnas kartona kastītes, sasietas augstā tornītī! Tik spilgti es pat neatceros nevienu materiālu dāvanu, ko saņēmu svētkos. Bet tie brīnumainie , mazmazītiņie groziņi, kas kusa uz mēles un sildīja sirdi, bija varen labi.

Kādu dienu tētis pateica, ka Kūku Onkuļa vairs nav. Māmiņa vairākus gadus centās reanimēt svētkus, gatavojot savu groziņu versiju. Katru gadu tas vairāk vai mazāk beidzās ar vienu rezultātu – mana nosvērtā mamma met groziņus pret virtuves sienu, jo tie atsakās līst ārā no formiņām. Daži izturīgākie nonāca līdz viesību galdam, bet brīnums neatkārtojās.

Stāsta morāles nav. Ir mans novēlējums.

Dariet visu no sirds un tad rezultāts noteikti būs! Sirds darbs nekur nepazudīs.

Laime ir mazos niekos un priekos, kas mums apkārt ik brīdi. Vienkārši jāapstājas no tā trakā ikdienas karuseļa un jāievelk elpa. Un tad ieraudzīsim – mīļotā cilvēka smaidu, mammas lepnumu, trolejbusa vadītājas stilīgo manikīru, bērnu smieklus. Lai izdodas viss, kas iecerēts un kas ir tikai pārdrošākajos sapņos!

Laimīgu Jauno gadu, mīlulīši!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: