Latvijā ražoti hidrolāti – Graenn

Vispirms Ievas blogā, tad Verdant Eco SPA pamanīju pievilcīgas zaļas pudelītes ar tepat Latvijā ražotiem hidrolātiem no Graenn. Uzzinājusi, ka šie produkti ir Līgas realizējusies ideja, meklēju viņu rokā un lūdzu pastāstīt visu par hidrolātiem un to ražošanu.

“Uzziņai – kas ir hidrolāti (tos dēvē arī par destilātiem un hidrosoliem). Tie ir ūdens šķīdumi, kas iegūti no augiem un satur konkrētā auga vērtīgās vielas – ēteriskās eļļas, organiskās skābes, vitamīnus un minerālvielas. Hidrolātus iegūst destilācijas procesā, kad ūdens tvaiki, plūstot cauri augu daļām, uztver augā esošās vielas. Tvaiki kondensējas un no gāzveida stāvokļa pārvēršas šķidrā stāvoklī – hidrolātā.

Hidrolātus izmanto gan dažādu sejas un matu toniku sastāvā, gan kompresēm un vienkārši ādas atsvaidzināšanai karstā laikā vai telpās, kur ir sauss gaiss. Tos plaši lieto dabiskās kosmētikas ražošanā – krēmos, želejās, losjonos, maskās un citos izstrādājumos.

Ideja par savu biznesu radusies pirms nepilniem 2 gadiem. Meklēju idejas, ko varētu attīstīt. Biju pārliecināta, ka gribu darboties jomā, kur kaut kas tiek ražots, un vislabāk, ja tas saistīts ar ekoloģiju un latviskumu. Reiz, gatavojot savām vajadzībām dabisko kosmētiku (tur tiek izmanoti hidrolāti), ienāca prātā – kādēļ Latvijā neviens neražo augu hidrolātus? Tos ieved tikai no ārzemēm. Tālāk sāku šo ideju “apaudzēt” ar reālākām zināšanām un darbību, kamēr nonācu līdz gatavam produktam, ko tirgot veikalā. Šobrīd ražošanas apjomi nav vēl tik lieli, tādēļ visu daru es viena pati – vācu augus, destilēju, pildu pudelītēs, vedu uz veikaliem.

Pagaidām piedāvāju trīs hidrolātu veidus – pelašķu, nātru un meža aveņu. Šos augus izvēlējos, jo tie Latvijā ir ļoti plaši izplatīti un visiem pazīstami. To labās īpašības zināmas jau kopš seniem laikiem un gandrīz jebkuram. Piemēram, no nātrēm kādreiz gatavoja novārījumus un skaloja ar to matus. Bet es piedāvāju modernāku variantu – produktu, kas ir vienkārši iesmidzināms matos un galvas ādā pēc matu mazgāšanas; pašam nav jāiet pēc nātrēm un jāvāra.


Meža aveņu hidrolāts ir gatavots no meža aveņu jaunajiem dzinumiem ar lapām. Tas ir tāds universālāks produkts, jo piemērots visiem ādas tipiem. Tas ir bagāts ar C vitamīnu. Ļoti labi tonizē ādu un atsvaidzina.”

Pāris rindas ari no manis – jau no bērnības esam dzirdējuši par nātru labo ietekmi uz matiem. Bet būsim reāli- kādi nātru novārījumi? Man pat zupu nav laiks uzvārīt! Tāpēc nātru hidrolāts, manuprāt, ir ģeniāli. Nedēļas laikā man ir izveidojusies atkarība no šiem jaukajiem produktiem. Aveņu hidrolātu izmantoju sejas atsvaidzināšanai jebkurā dienas laikā. Īpaši to novērtēju, kad brīvdienās biju apslimusi. Atsvaidzinoši un tā  jaukā smarža!

Kur nopirkt: veikalu saraksts.

Vairāk par produktiem: www.graenn.lv

Advertisements

22 thoughts on “Latvijā ražoti hidrolāti – Graenn

  1. Kaut kad agrāk lietoju nātru tēju matiem. Tā samazina matu taukainību un veicina to augšanu. Bet nu tiešām nav laika un arī aizmirstās to tēju uzvārīt, tāpēc iegādāties hidrolātu ir laba izeja. Varu iedomāties, ka nātres tagad gan vairs nav tik viegli atrast, jo zāle visur tiek daudz vairāk pļauta 🙂

  2. Prieks par katru jauno censoni, kas tā vietā, lai “aizlaistos uz siltajām zemēm”, tomēr paliek šeit un taisa foršas lietas! 😉 Līga, lai veicas! 😀

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: