Ražots Latvijā – Wildgood ķemmes

Dabiskās kosmētikas mēneša ietvaros, meklējot informāciju par produktiem, kas varētu būt man interesanti un noderīgi, pirmo reizi ieraudzīju Wildgood eko ķemmes. Tās ir ražotas no mežacūku sariem un dažādām koksnes šķirnēm (sarkankoka, oša, riekstkoka), ir roku darbs. Pie produktiem ir pamatigi piestrādāts, jo tās ir estētiski ļoti pievilcīgas sākot no iepakojuma un beidzot ar reklāmu.

Mežacūkas sari jau gadsimtiem ir labākais matu ķemmju materiāls, jo tiem piemīt īpašības, kas atveseļo matus un padara tos mirdzoši skaistus. Sari ir diezgan cieti, bet lieliski masē galvas ādu, tādejādi stimulējot arī matu augšanu. Bērnu ķemmītēm tiek izmantoti maigākie sari.

Maniem biezajiem matiem ķemme cauri neiet, tos ķemmēju pa šķipsnām. Elektrizēšanās mazināšanos neesmu pamanījusi, bet tas jau būtu cits stāsts. Ķemme ik pa laikam ir jānoskalo, jo tā piesaista netīrumus.

Man Wildgood ķemmes ir produkts no cita laikmeta. Kad ķemmi varēja nodot mantojumā, jo tā tika rūpīgi gatavota un maksāja pietiekami dārgi. Kad tā bija tik kvalitatīva, lai kalpotu vairākām paaudzēm. Un tajā pašā laikā šīs ķemmes ir zaļās domāšanas piemērs. Parādīt cieņu dzīvniekam, kas ir nomedīts, maksimāli to izmantojot. Pievērst uzmanību detaļām, atrast laiku, ko veltīt sievišķīgai sevis lutināšanai. Iegādāties produktu, kas ir kvalitatīvs un ilgdzīvojošs.

Kur nopirkt: veikalu saraksts, interneta veikals.

Cena:

Advertisements

20 thoughts on “Ražots Latvijā – Wildgood ķemmes

  • Cilvēki un dzīvnieki medī viens otru no cilvēces pirmssākumiem.Galvenais ir izturēties ar cieņu pret medījumu. Pie mums šīs ādas nekur netiek izmantotas, tapēc forši, ka Wildgoods tās iepērk un izmanto tālāk skaistām lietām.

 1. hmm nu tā ka mēdija kādreiz un tā kā tagad nevar salīdzināt, man nav nekas pret medībām kad cilvēks pret dzīvnieku ir vienādās pozīcijās, bet mūsdienās medības drīzāk ir izklaide.

 2. Jā, medības prieka pēc mani sadusmo, jo nekādi nevaru saprast kā var kādu nogalināt, lai sev sagādātu prieku. Piemēram, šodien pastaigājoties gar dīķiem dzirdēju šāvienus. Iespējams, ka sākusies pīļu medību sezona. Nesaprotu, kā var šaut kādu tik skaistu kā pīlīte. It sevišķi tad, ja lielveikali pilni ar pārtiku. Cita lieta, ja tas ir izdzīvošanas jautājums. Bet ja dzīnieks jau nomedīts, piekrītu, ka viss maksimāli ir jāizmanto.
  Mežacūku saru ķemmes man ar ļoti patīk.

  • Es ar kā reiz par pīlēm domāju. Ir tur kaut kāda romantika- doties uz meža ezeru miglā, dzert kafiju (nu tā es vismaz domāju, ka tas notiek). Klausīties, kur tas zvērs/putns ir. Nu un pozitīvam pasākuma nobeigumam var arī uzpiļīt pāris reizes gaisā 🙂

 3. Piekrītu par medībām prieka pēc, bet otrs apsekts, protams, žēļ i cūciņu, i stirniņu, līdz asarām žēl, bet mednieki regulē arī dzīvnieku populāciju un arī savā veidā apkarto slimību izplatīšanos, ietaupa daudz rūpes zemniekiem par uzraktiem laukiem un apēsto ražu.

  Par koka ķemmi – patika forma – atgādina galvas siluetu, tātad ir ērtāk ķemmēt.

 4. Kāda tad cena? Izskatās ļoti estētiski pievilcīgas, ticu arī kvalitātei. Jau ilgi meklēju koka ķemmi, kuru varētu nēsāt līdzi somiņā. Visu laiku atturēja iepriekš redzētās koka ķemmes – tādas plānas ar koka sariņiem, somā var salūzt.
  Pati medībās piedalīties nedomāju, taču piekrītu medību nepieciešamībai – dzīvienieku populācijas kontrolēšana. Ja to dara medību atļautajā laikā, tad viss ir kārtībā, taču malumedniekus vajadzētu pašus medīt.

 5. Tās ir muļķības, ka mednieki kontrolē populāciju, ir citi humānāki risinājumi, kā ierobežot vairošanos – piemēram, dzīvnieku sterilizācija.

   • Un ēl pēdējais jautājums, kā Jūš domajat, es parasti matus mazliet uzkasu, vai ar šo ķemmi to varēs izdarīt? Es tagad nevaru izšķirties starp “eleganto bruneti” un “drosmīgo bruneti”. Varbūt jums ir arī kāds info par ķemme ar joniem?

  • vēl par cenu runājot. Man bija iespēja aprunāties arī ar pašiem idejas autoriem. Pasaulē šādām roku darba ķemmēm (neskaitīsim “Ķīnu ar bērnu darbaspēku) cena ir daudzas reizes augstāka. Ražotāji paši brauc pa Latviju pēc ādām. Ķemmēm der tikai kumbra sari, tie ir jāmazgā, jāapgriež, jāiešuj. Koka detaļas tiek speciāli sagatavotas no augstvērtīga koka. Viss iepakojums un noformējums līdz niansēm perfekts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: