Dzēriens aukstam laikam – Masala Chai

Katru gadu, tuvojoties ziemai, mēs eksperimentējam ar sildošiem un kārdinošiem dzērieniem, kuri mūsu mājās valdīs šajā sezonā. Ir bijis kakao gads-  pēc ilgstošiem eksperimentiem palikām pie diviem, mūsuprāt, labākajiem variantiem- vienkāršs kakao ar zefīriņiem un kakao ar pūšamā putukrējuma cepuri, kas apkaisīta ar kanēli. Pēc tam sekoja karsto sulu + garšvielu ziema, ingvera tējas laiki. Patreiz izskatās, ka šajā sezonā līderis ir Masala Chai – tēja ar garšvielām, kādu saldinātāju un pienu.

Šis dzēriens pie mums nonācis no Indijas, nesot līdzi daudzus, brīnišķīgus šīs zemes aromātus. Tējas maisījumu var pagatavot pats, melnajai tējai liekot klāt kardamonu, kanēli, krustnagliņas, ingveru, piparus, fenheļa sēklas un vēl daudz ko pēc katra gaumes. Es esmu iegādājusies vairākus jau gatavus maisījumus, kas šo procesu paātrina.

Biotēkā var nopirkt Cosmoveda Kashimr Chai- melno tēju ar kardamonu, kanēli, kurstnagliņām, pipariem un ingveru. Paciņā ir tikai 50g, maksā ap Ls  3. Man šim maisījumam pietrūkst tējas, tāpēc gatavojot dzērienu to pievienoju papildus, bet tas ir ļoti aromātisks. Minhenē pirktajam  Paulsen Tee Chai Gewurz Mishung tēja ir savukārt ļoti daudz, garšvielas mazāk. 100 g maksāja EUR 6.

Tātad lielu karoti tējas vāru 5-10 minūtes, tad to leju termoskrūzē, pievienoju pāris karotes medus un ļauju vēl ievilkties. Tikmēr sakarsēju pienu, pēc vēlēšanās to var uzputot un leju klāt tējai. Pa virsu papildus garšas niansēm uzkaisu sliņķu maisījumu no Sonnentor Bio Chai Kiss (ari pirkts Biotēkā. Cena ap Ls 3), kas sastāv no cukurbiešu cukura, kanēļa, ziedlapiņām, smaržīgiem pipariem, kardamona un ingvera. Aromāts fantastisks, sasilda, uzlabo garastāvokli, aizvieto desertu.

Ja mājās gatavot slinkums, dodies uz Costa Coffee un pagaršo Chai Latte – ļoti labs! Cena ap 2.50, atkarībā no krūzes izmēra (man tikai jautājums- kāpēc pie mums kofīšopos kafiju/tēju pasniedz remdenu??).

Kāds ir jūsu rudens /ziemas sezonas mīļākais dzēriens?

Advertisements

12 thoughts on “Dzēriens aukstam laikam – Masala Chai

  1. Ceļojot pa Indiju bieži tur dzēru masala chai. Neteikšu, ka man ļoti garšo, bet agrās rīta stundās tas bija vienīgais ko varēja dabūt. Tēju pasniedza pavisam nelielās glāzītēs, gatavoja turpat uz ielas. Šī tēja aizstāja pilnvērtīgas brokastis, jo bija ļoti stipra, ļoti salda un ļoti trekna. Man šķiet, ka tur viņa tika vārīta pienā.
    Es esmu zaļās tējas cienītāja, tādēļ šeit pērku dažādas zaļās tējas. Mans jaunākais atklājums ir Genmaicha zaļā tēja ar brūnajiem rīsiem – ļoti īpatnēja, bet patīkama garša 🙂

      • Vienu laiku tāda bija atrodama Galleria Riga (tur tāds ala japāņu veikaliņš), bet visbiežāk pērku Stokmanī – tieši to Genmaicha. Vēl tējas mēdzu pirkt Ezotērikā (Stabu 73-9), jo pie viņiem var nopirkt Pukka tējas, kuras man ļoti patīk. Parastās zaļās tējas pēku vietās, kur pārdod sveramās, bet no maisiņu (sliņķu) tējām vislabāk garšo Clipper tējas – un tās arī daudz kur pieejamas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: