Spiegu romāns – Kens Folets “Adatas acs”

Gaidot jauno Bonda filmu, piedāvāju iesildīties ar spiegu romānu – Kena Foleta “Adatas acs”.

“Tikai viens spiegs spēj gadiem apmuļķot labākos britu pretizlūkošanas dienesta vīrus. Adata. Vācu aristokrāts, aukstasinīgs, nežēlīgs, izveicīgs un gudrs. Spiegs, kurš varētu mainīt vēstures gaitu, jo ir uzzinājis visrūpīgāk glabāto britu noslēpumu. Neviens nespēj viņu atrast un apklusināt.
Bet tad notikumos iesaistās sieviete – skaista, kaislīga angliete… Kas uzvarēs: cilvēciskas emocijas vai salts aprēķins? Un kurš ir aprēķinātājs?

Kens Folets (1949) ir dzimis Kārdifā Velsā un ir viens no populārākajiem britu spiegu romānu un trilleru rakstniekiem. Pasaulē pārdoti 130 miljoni Kena Foleta grāmatu, no tām romāns “Adatas acs” – vairāk nekā desmit miljonos eksemplāru.”

Esmu kaislīga detektīvu cienītāja, bet tāds žanrs kā spiegu romāns bija man kaut kā papeldējis garām. Arī pats autors, kaut ļoti ražīgs, bija man nezināms. “Adatas acs” ir sarakstīta 1978. gadā un saņēmusi Edgara balvu. Lasot pirmās nodaļas, sāku žāvāties, zaudēt uzmanību, jo “ko gan 1978. gadā var zināt par spriedzi, kas spēj aizraut 21. gs. dvēseli”. Bet spriedze palielinājās, sižets savijās un grāmata mani aizrāva.

Tās darbība notiek 2. Pasaules kara laikā, kad labākajam Vācijas spiegam izdodas uzzināt noslēpumu, kas var ietekmēt kara gaitu. Adata dodas pāri visai valstij, kur to gaidīs zemūdene. Bet visu sižetu piņķerīgu un neprognozējamu padara sievietes iejaukšanās (kas gan būtu spiegs bez skaistas sievietes). Tā kā mēs zinām, kā attīstījās “D-Day” notikumi jeb sabiedroto iebrukums Normandijā, tad fināls principā ir paredzams. Bet neskatoties uz to, man līdz pēdējam brīdim nebija ne mazākā nojausma ar ko viss beigsies un kā tieši. Un tas taču ir pats labākais šāda žanra literatūrā – spriedze un neprognozējams atrisinājums.

Kādu grāmatu tu šobrīd lasi?

Advertisements

19 thoughts on “Spiegu romāns – Kens Folets “Adatas acs”

  1. Mani arī aizrauj visādi krimiķi, bet šobrīd lasu Nikolasa Evansa “Drosmīgie”. Kādu laiku atpakaļ izlasīju Evansa “Vilku lokā” un “Ūdensšķirtne” – ļoti iepatikās, tādēļ pieķēros “Drosmīgajiem”. Ļoti gaidu Murakami triloģijas “IQ84” trešo grāmatu.

  2. Es vispār neesmu informēta par jaunāku literatūru, kad mācījos universitātē, nebija laika – lasīju ķieģeļus, kad biju stāvokli pārlasīju sen iemīļotu literatūru no skolas laikiem, tagad arī nav laika. Nja, melns caurums 🙂

  3. Esmu lasījis ļoti maz kriminālromānus – pēdējais, ko lasīju bija “Meitene ar pūķa tetovējumu” – izlasīju visas trīs grāmatas un biju absolūti sajūsmā.
    Foleta darbus gan nelasu, bet varbūt vajadzētu pamēģināt.
    Pašlaik lasu Roulingas “The Casual Vacancy”. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: