Nedēļas cepiens – mistiskais 2012. žurnālā “Ieva” un citur

Nesagaidot svētdienas pļāpu rubriku- cepiens. Un ja tiešām blogam ir jāsaglabā tematika, tad raksts ir par prāta skaistumu un tā saglabāšanu, lasot Latvijas sieviešu žurnālus.

Septembrī, gaidot rindā pie zobārsta, pievērsu uzmanību žurnālam “Ieva”, kuru nebiju lasījusi ļoti sen. Tur bija parādījusies ārkārtīgi interesanta rubrika “Mistiskais 2012.”, kur dažāda profila “speciālisti” izteica savu viedokli par gaidāmo 2012. gada decembra kārtējo pasaules pagrieziena punktu. Izlasījusi pirmo rakstu, nopirku vēl divus nākamos numurus. Lai piemestu ugunij, kas manī vārījās. Lasīju kā un kur beigsies(vai varbūt tikai sāksies) pasaule, ka nepārprotami viss mainīsies, ka ir pilnīgi zināms (valdības līmenī) par avataru ierašanos, ka no mums informāciju slēpj utt.

Cik saprotu, žurnāla “Ieva” mērķauditorija ir vidusmēra Latvija sieviete, kas cīnās pa dzīvi, audzina vairākus bēŗnu, sakrāj naudu, lai katru nedēļu šo žurnālu varētu lasīt. Tai skaitā, lasīt šo pilnīgi murgaino saturu arī rubrikā “Mistiskais 2012.”.

Jā, katram ir tiesības uz viedokli, pat ļoti specifisku. Bet vai tas nav darbiņš žurnāla redakcijai, kam būtu jādomā ko un kāpēc publicēt? Vai tiešām šāda veida rakstiem nav vieta kādā šauri specializētā “Mistika un ezotēŗika” vai kaut vai “Privātā Dzīve”?

Mana mamma bija kārtējo reizi nopirkusi uztura bagātinātāju, kam bija jāārstē burtiski viss. Kāpēc? Tāpēc, ka žurnālā tas bija ieteikts. Viņa joprojām uzskata, ka ja tas ir žurnālā-tātad tas ir labs. Ka žurnālam var ticēt. Nesaprot, ka tur var ielikt (gandrīz) jebko! Vai šis izdevums tiešām nejūt nekādu atbildību pret saviem lasītājiem, kuriem “Ieva” ir informācijas kvalitātes garants? Nešaubos, ka žurnālā strādā ari talantīgi un gudri cilvēki, kam nav nekādas saistības ar šo lapu. Bet vai šie cilvēki uzņemsies atbildību par histēriju, ko tie potenciāli var radīt  mūsu vidusmēra cilvēkā ar bailēm no banku/griķu/etiķa krīzēm? Nekas nav īpaši mainījies cilvēku prātos kopš 1938. gada, kad bērni un pieaugušie krita histērijā, noklausoties radio „The War of the Worlds” un bēga no citplanētiešu invāzijas.

Un ja jūs teiksiet, ka pārspīlēju, tad cepienam punktu pielika komentārs zem raksta par 2012. tēmu portālā “Kas Jauns”(linku uz rakstu nelikšu principā, bet tur tibetiešu mūks iesaka decembrī atdot parādus, sagādāt pārtiku un vest bērnus uz laukiem, jo pilsētnieki sajuks prātā un aiz logiem staigās mirušo gari). Un lūk arī citāts no kādas sievietes komentāra:

„Šeit un nopietnā žurnālā IEVA arī ir info par šo laiku un diezgan nopietns cilvēks, kā profesors un deputāts Buiķis, raksta, ka jā 3 dienas nebūs gaismas. Tā, ka nekas nenotiek tāpat vien un informācija atnāk, kad un kam vajag. domā ko gribi un dari ko gribi.”

Ups…cilvēki ņem nopietni jūsu rakstīto!

Vai šī žurnāla lapa nebūtu bijusi noderīgāka rakstiem par jaunākajiem sasniegumiem zinātnē, kas nākotnē varētu glābt arī lasītāju vai tuvinieku dzīvības? Vai tur nevarēja ievietot lasītāju bērnu zīmējumus? Vai dzīvniekus, kurus var adoptēt patversmēs? Vai miljons citas lietas, kuras liktu smaidīt vai būtu patiešām noderīgas?

Mums katru dienu ir jāizdara izvēles. Mana ir nepirkt šo žurnālu un neabonēt to mammai nākamajam gadam. Kamoon- pasaules gals taču vienalga! Tā kā  žurnālam „Ieva” tas vienalga.

Foto ņemts šeit.

Advertisements

26 thoughts on “Nedēļas cepiens – mistiskais 2012. žurnālā “Ieva” un citur

 1. negribi šo rakstu pārsūtīt žurnāla Ieva redakcijai??? parasti tas kaut uz kādu laiciņu iedarbojas..
  Es pēdējā laikā pērku tikai žurnālus ar ēdienu receptēm, pat vīrs pārstājis ko citu izrakstīt..

 2. Ui, traki. Par Buiķi ne mazākā pārsteiguma, bet Ieva pēdējos gadus ir lasītākais vai viens no pašiem lasītākajiem žurnāliem Latvijā…

 3. Pat jaunākajā GEO(uk) par to runā. Drošvien “Mistiskais 2012” veicina pārdošanu un žurnālam “Ieva” vajadzētu padomāt par tēmas pārlieku aktualizēšanu, to izvēršot rubrikā vairāku nedēļu garumā, tomēr es cienu A.Buiķa viedokli. Cita runa ir par kaut kādu mistisku “tibetiešu mūku” iekš “Kas Jauns”..Starp citu rīt iznāk jaunā “Ieva” ;D

 4. Kaut kā man nav ne jausmas par ko ir runa, jo žurnālu Ieva (Kas Jauns, Santa, Una, Privātā Dzīve, Patiesā Dzīve utt.) nelasu, bet, acīmredzot, labi vien ir, ka nav ne jausmas. Man labāk patīk grāmatas, bet ja kāds žurnāls, tad Rīgas Laiks.

 5. Es uz to skatos tā- pasaulē ir ārkārtīgi daudz dažāda veida informācijas un mūsu uzdevums ir no visas tās gūzmas izlobīt tikai sev nepieciešamo. Nelasu “Ievu”, bet, runājot par pasaules gala tēmu, kāds kaimiņvalsts mistiķis, kurš sludina pasaules galu un krājumu veidošanas nepieciešamību, pats nesen apprecējās un šogad viņam piedzima bērns. Vai tad cilvēks, kurš ir pārliecināts par pasaules galu, veidotu ģimeni īsi pirms baisā notikuma? Tagad jau viņš, protams, savas prognozes ir mīkstinājis utt. Visos laikos krāpnieki ir spējuši iedzīvoties uz lētticīgu cilvēku rēķina, arī tagad nekas nav mainījies. Galu galā, ja arī kaut kas notiks (elektrības pārtraukums, piem.), tad tikai un vienīgi tāpēc, ka tas tiks sarīkots ar nolūku. Un vispār- pasaules gala nebūs, jo man vēl tik daudz kas jāizdara! 🙂

 6. Man mamma nejauši nopirka žurnālu Kabinets. Pirmkārt iedzīvojos vēdera krampjos. Otrkārt, ņemot vērā, ka mūsu galvās dzīvo citplanētieši un citi parazīti, kuri kontrolē mūsu domas – kāda gan ir nozīme pasaules galam? P.S. viņiem tur bija arī bildīte ar banānu, kam bija suņa galva. Par to viņiem 10 žetoni uz vienu sitienu. Sorry, nav par tēmu.

 7. hmsī, es atceros kaut ko līdzīgu , melnbaltu mini “žurnālu” pa 30 santīmiem kioskos . ar baisiem stāstiem par citplanētiešiem un citām likstām . kaimiņiene kādreiz pirka un rādīja 🙂

 8. par ticēšanu , es zinu vienu mammu, kas tic televīzijai tik tālu, ka apstrīdēs jebko, ” jo to tak teica pa tv ”
  visbriesmīgākās ir tās pārraides par veselību ar blondo kundzīti, izārstēs kaut vēzi ar gurķiem :/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: