2012. gada TOPs- viskautkas

Aizvadītā gada apkopojumu noslēgšu ar TOPu, kas nav veltīts skaistumkopšanai.

Gada labākā filma – “Shame”. Viennozīmīgi aizkustināja, satrieca, fascinēja.

Gada labākais aktieris – Maikls Fasbenders. “Hunger”, kuru nespēju noskatities līdz galam, “X-men: First Class”, “Prometheus”, “Ingloureous Bastards” – visas šīs noskatījos tikai šogad, tā kā labākā aktiera tituls pelnīts. Pat viduvēju filmu Fasbenders padara baudāmu.

Gada pašironiskākā filma – The Expendables 2. Laikam jau meitenei no inteliģentas ģimenes neklātos tā teikt, bet man patika. Filma, kurā Čaks Noriss stāsta anekdotes par Čaku Norisu. Pasmieties par sevi ir jāmāk.

Gada seriāls – joprojām “Gray`s Anatomy”. Kamēr daudzi seriāli sezonu pēc sezonas sāk zaudēt savu pievilcibu manās acīs, šis joprojām interesē. Kaut gan varbūt pirmo vietu tomēr būtu pelnījis “Game of Thrones”, kas, manuprāt, ir visu laiku vērienīgākais seriāls.

Gada skaņu celiņš no filmas- “Shame” un “Drive”. Loti reti kad klausos filmu mūziku. Ļoti. “Drive” gan nav pārsteigums, jo mūzikas autors ir Klifs Martinezs, kas ir radījis arī manu prātu nomierinošo “Solaris” (2002.g. versijai) mūziku.

Gada mārketinga balva literatūrā – “Fifty Shades of Grey“. Savādāk šo fenomenu es izskaidrot nemāku. Es intereses pēc izlasu dažādas grāmatas (ar n-tiem turpinājumiem), kas ir modē. Bet pabeigt pat pirmo daļu šai man neizdevās. Labi audzinātai dāmai (un ari kungam) skatīties porno tramvajā nav labais tonis, bet lasit šo dīvainību var atļauties jebkurš.  Ļoti dīvaini. Noteikti augstākminētajai filmai “Shame” ir 18+ ierobežojums (ak kungs, tur taču redzami plikumi!), kamēr šo grāmatu mierīgi lasa jebkurā vecumā.

Gada varonis – nezināms vīrietis. Man ir ļoti bail lidot. Ļoti. Neciešu jebkura veida diskrimināciju, bet lidojuma laikā manī pamostas vidusmēra amerikāņu laucinieks ar 9/11 fobiju. Tāpēc blakus sēdošs kungs arābu tērpā bailes tikai pastiprina. Viņam nav bagāžas (nu bet protams, BABAH!), nepārtraukti ēd (nu bet protams, pirms BABAH! jāiestiprinās). Man kauns – tiešām. Bet tieši šis kungs ,jūtot manas prāta mokas lidojumā, nosēšanās brīdī, kad elpoju kā jogs, vienlaicīgi aizžmiedzot acis un iekrampējoties roku balstos, paņēma manu roku un vienkārši to turēja līdz nosēšanās beigām. Ir jābūt ļoti iejūtīgam un izturētam , lai nedabūtu par šādu manevru pa seju un tas būtu mierinoši nevis dīvaini “krīpsterīgi”. Ja tās tiešām ir beigas, tad vismaz kāds turēs manu roku. Tādi viņi ir – ikdienas varoņi, kas uzrodas negaidīti un nemanāmi pazūd pūlī.

Gada dīvainākais jautājums – Are you from Canada?. ????. Kas manā izskatā, manierēs, akcentā ir kanādisks?  Mans priekšstats par kanādiešiem aprobežojas ar seno seriālu “Due South” par Kanādas Jātnieku policiju, tā kā joprojām esmu neziņā.

Gada teātra izrāde – “Frīda”. Pirms daudziem gadiem Dailes teātrī redzēju briesmīgu izrādi, kurā par nelaimi piedalījās arī R. Kalniņa. Padsmit gadus ignorēju gan šo teātri, gan Rēziju. Un man ļoti žēl, ka tā. Rēzija Kalniņa ir fantastiska aktrise. Un izrāde – neaizmirstama.

Gada nepiepildītais sapnis – ziema Venēcijā. Joprojām.

Gada plezīrs – dreifēšana pa Salacu. Es biju aizmirsusi, cik ļoti tas man patīk.

Gada apsēstība ar grāmatu – G. Martin “Song of Ice and Fire”. Kopš radās mode uz grāmatām neskaitāmās daļās, šī man ir kļuvusi par vismīļāko. Piecas līdz šim izdotās grāmatas izlasītas rekordātri. Nevaru sagaidīt nākamo.

Gada blogs – Funts rosās. Atjaunoja manus bērnības dabaspētieka sirdspukstus.

Gada skaistumkopšanas atklājums – pāris stundas vakaros uz riteņa pa meža celiņiem celulītu nobeidz labāk nekā jebkurš krēms.

Gada “čakars” – divi stabili nominanti. Valsts Nekustamie Īpašumi, kas normālu cilvēku padara traku ar darba stilu “labā roka nezina, ko dara kreisā roka”. Un, diemžēl, žurnāla “Ir” elektroniska abonēšana, kas izvērtās par epopeju nedēļas garumā. Lai gan abās vietās cilvēki ir laipni, bet “čakars” liels.

Gada “cepiens” – haha! Nu jau ar mierīgu sirdi – žurnāla “Ieva” episkā rubrika “Mistiskais 2012”. Ja kāds neatceras, lūk oriģinālais “cepiens”. Joprojām uzskatu, ka žurnālam, kurš mudina sievietes nodarboties ar uzņēmējdarbību un neārstēt krūts vēzi ar kāpostlapām, šāda rubrika ir kauns!

Gada stulbākā modes tendence – bārdas un ūsas kungu ikdienā. Man gluži vienkārši aptrūkstas argumenti cīņai ar savas mājas bārdaini, ja katrā žurnālā gozējas bārdains Breds Pits Chanel reklāmas kampaņā.

Advertisements

13 thoughts on “2012. gada TOPs- viskautkas

 1. Ļoti interesants tops 🙂
  Kas attiecas uz seriālu Grejas Anatomija, man šīs sezonas sākums galīgi nepatika, pat domāju ka vairs šo seriālu neskatīšos..

  Laimīgu Jauno Gadu! 😉

  • kas tad Tev tur tā nepatika? Man ar Dr.Hausu bija tā- sērijas cietumā un viss- likās, ka seriāla veidotājiem aptrūkušās idejas un būs Izlaušanās.
   Laimīgu Jauno gadu! Lai blogam daudz lasitāju un nepatrūkstas idejas un pietiek pacietības turpināt! 🙂

 2. Vai, šis ir visjaukākais TOPs, kuru šajā gada nogalē esmu lasījusi 🙂 Aizkustināja stāsts par nezināmo vīrieti.
  Arī noskatījos filmu “Shame” – vienaldzīgu tā neatstāj pilnīgi noteikti, bet man pēc viņas diezgan ilgu laiku bija tāda nelāga “pēcgarša”, ja tā var izteikties. Daudz filmas šogad skatītas, bet vislielāko iespaidu atstāja “Cafe de Flore” – saundreks arī ļoti labs. No seriāliem joprojām vismīļākais ir “Dexter” un “Merlin”, kurš diemžēl ir beidzies.

  • Es zinu, ko domā ar nelāgo pēcgaršu. Man tāda bija pēc “Sķeļot viļņus”, kad nedēļu gribēju gulēt zem segas un šņukstēt. Bet filmu skatījos tādā trauslā vecumā, kad jebkas rada vēlmi šņukstēt 🙂 Un paldies par ieteikumiem – ierakstīju savā listē turpmākajiem garajiem ziemas vakariem 🙂

 3. Tieši tagad lasu Greju ( gribējās taču zināt par ko pasaule jūsmo), tieši domāju, kāds būs vecuma cenzs, kad būs ekranizācija uz ekrāniem.
  Par pēdējo pilnīgi piekrītu, grūti rast argumentus par pretējo un cīnīties ar šo lietu 😀

 4. Varbūt Tev bail no tumsas? 😀 Zinu, ka amerikāņi smejas par kanādiešiem, ka šiem no tumsas bail. Tas no sērijas kā mēs par lēnajiem igauņiem.
  Tieši šobrīd skatos Game Of Thrones. Seriāls ir tiešām iespaidīgs, gulēt aiziet grūti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: