Skaistuma dienasgrāmatas viesis – Kristaps Vilde no ielu vingrotājiem

Ir  īstais brīdis, kad man, un domāju, ka arī jums, puiši un meitenes, ir vajadzīgs pozitīvs un sportisks lādiņš. Tāpēc šodien to mums sniegs Kristaps – pozitīvs, ārkārtīgi mērķtiecīgs un, vienkārši – jauks cilvēks. Kristaps jau vairākus gadus savu enerģiju un brīvo laiku velta ielu vingrošanai. Viņam ir sava komanda un lieli plāni – popularizēt ielu vingrošanu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

3

Ielu vingrošana un Limitless Workout – kas tas ir un kā izveidojās?

Ielu vingrošana pati par sevi ir ļoti vecs sporta veids, citā vārda vēl saucos calisthenics jeb kalistēniskā vingrošana. Tas ir sporta veids, kur cilvēks kā savu vienīgo sporta aksesuāru izmanto pats sevi, citiem vārdiem, strādā tikai ar savu svaru un augumu. Ja ejam tālajā vēstures ciklā, tad tā izveidojās jau senajā Grieķijā, Romā, Spartā u.t.t., skatoties mūsdienīgākā bildē, tad šis sporta veids sāka vairāk attīstīties Krievijā, Ukrainā un ASV. Tikai pēdējos gados ielu vingrošana ir sākusi augt, drīzāk, uzsprāgusi visā pasaulē! Par to lielu paldies jāsaka mums pašiem – latviešiem, jo tieši mēs esam nesuši lielu slavai šim sporta veidam, apvienojot visas valstis kopā un popularizējot to tālāk starp jauniešiem un ne tikai. Vislielākais paldies ir jāsaka Mārim Šlēziņam, kurš, kā es pats teiktu, ir šī visa pasākuma Tēvs Latvijā. Viņa izrādītā iniciatīva un harisma ir palīdzējusi visvairāk.

Limitless Workout, tas ir manas komandas nosaukums. Negribas arī slavināt pašam sevi un savus puišus, bet uzskatu, ka drīzumā mēs šo sporta veidu pacelsim jaunos kalngalos.

1

Tas jums ir hobijs, dzīvesveids?

Ja skatās uz maniem puišiem, tad esmu atlasījis perfektu komandu, jo katram tas ir dzīvesveids! Kā es pats vienmēr saku, tas ir mūsu darbs, kurš vienlaicīgi ir gan mūsu hobijs, gan arī dzīvesveids. Neredzu vēl perfektāku kombināciju par šo, jo atdeva vienmēr būs maksimālā.

Viena no ielu vingrošanas idejām ir sniegt alternatīvu bezjēdzigai laika pavadīšanai, klaiņošanai, dažādu apreibinošo vielu lietošanai tiem bērniem un jauniešiem, kuri nāk no nelabvēlīgās vides un kuru vecāki nevar atļauties apmaksāt ārpusskolas aktivitātes. Vai esi redzējis pozitīvus piemērus?

Jā, noteikti. Ir ļoti daudz tādu puišu, kuri sāk nodarboties un atrod sev tiešām aizraujošu veidu kā pavadīt laiku. Ielu vingrošanā nav vecuma, dzimuma, tautības vai kādu citi tu ierobežojumu. Var pievienoties jebkurš, kuram ir tāda vēlme un vienmēr būs sajūta, ka esi starp savējiem, kas pamācīs un parādīs. Jaunieši var labi pavadīt laiku, kā ari uzlabot savu fizisko formu.

Vai meitenes arī piedalās un kādi ir viņu rezultāti? Esmu redzējusi ļoti foršus video YouTube, bet tie ir no Amerikas, kur meitenes spēj paveikt ārkārtīgi daudz, neesot profesionālas sportistes.

Meitenes arī piedalās, bet Latvijā viņas ir ļoti kautrīgas. Ir arī pieejami video YouTube par latviešu meitenēm, bet to ir salīdzinoši maz, ja ņem uz puišu saliktajiem video iekš šajā portālā. Bet drīzumā ir doma uzfilmēt pašam video ar visām Latvijas ielu vingrotāju meitenēm. Pie viena tas būtu arī skaists promo video manai jaunākajai sensācijai, meitenei, kuru pieņēmu nesen savā komandā. Bieži trenēties sāk tās meitenes, kuru puiši ar to nodarbojas. Dažreiz attiecības beidzas, bet meitenes joprojām turpina darboties un sasniedz ļoti labus rezultātus.

Kā notiek jūsu treniņi un cik bieži? Jūs vienkārši kaut kur savācaties un izdomājat, ko darīt? Vai jums ir kaut kāda programma pēc kuras trenējaties?

Treniņi parasti notiek pēc grafika, satiekamies vai nu sporta laukumā, vai nu uz ielas, vai arī savās sporta telpās, kurās mums atļauj atrasties RVT (Rīgas Valsts tehnikuma) vadība. Ja tie ir spontānie treniņi, tad viss notiek pēc iztēles, bez nekādas īpašas programmas, bet, ja tie ir jau ieplānoti treniņi, tad viss notiek pēc pašu vai manis sagatavotām treniņu programmām, lai būtu maksimālākie rezultāti.

ll_290836054

Vai Tu papildus nodarbojies ar kādu sporta veidu?

Papildus vēl nodarbojos ar fitnesu, ja reiz šis sporta veids ir nācis no Senās Grieķijas laikiem, tad vēlos arī līdzināties šiem laikiem, drīzāk, vēlos līdzināties grieķu Dieviem.

Kā saglabāt motivāciju, jo visiem ir brīži, kad iestājas pagurums vai slinkums un negribas neko darīt? Kā padarīt sportošanu par dzīves sastāvdaļu nevis kampaņveidīgu pasākumu?

Pats galvenais ir sameklēt domubiedrus – zālē, virtuālajā vidē, draugu lokā. Ja esi viens pats, vienmēr izvirzi mērķus – tas var būt viens vai vairāki. Izdrukā tos un turi redzamā vietā – pie spoguļa vai sienas, lai katru dienu sev tos atgādinātu. Svarīgi ir atzīmēt sasniegtos rezultātus, tā ir lielākā motivācija – redzēt sasniegto. Kaut vai fotografēt sevi katru dienu un pēc tam salīdzināt.

Ko Tu teiktu cilvēkam, kurš vairs necer, ka tiks atpakaļ iepriekšējā vai labākā formā, kas ir padevies?

Šādiem cilvēkiem vienmēr izmantoju vienu teicienu: “Ja reiz atmet ar roku, tad Tu esi jau zaudējis šajā cīņā! Bet, ja Tu turpini cīnīties, pat, ja apzinies, ka sakāve ir garantēta, Tu vēl neesi zaudētājos. Vienmēr ir iespēja uzvarēt šajā kaujā, vienmēr!” . Tas ir arī attiecināms uz cilvēkiem, kuri ir atmetuši ar roku paši sev. Viss ir atkarīgs no gribasspēka un motivācijas, ko cilvēks pats sniedz sev. Jo, ja cilvēks pats sev atmet ar roku tik mazā lietā, kā sevis sakopšana, tad cilvēks ir atmetis ar roku visam. Neviens nevēlas palikt zaudētājos, ir jācīnās pašas par sevi, tā ir mūsu katru izvēle un iespēja – vai nu mēs gribam zaudēt, vai arī uzvarēt.

Team_Limitless__All_day__every_1 (1)

Es, protams, Kristapu iztaujāju arī par man aktuāliem jautājumiem. Piemēram, Insanity, kuru Kristaps ir izmēģinājis un nesaprata, kāpēc visi tur tik traki svīst. Runājām par uzturu, jo arī viņa ēdienkarte ir ārprātīgi pareiza (atzīmēju sev ideju par septiņu dažādu dārzeņu salātiem, lai uzņemtu pēc iespējas dažādākus vitamīnus un minerālvielas). Neticēju, ka Kristaps pusaudža gados ir bijis ar apaļiem vaidziņiem un dzēris tēju ar astoņām karotītēm cukura. Tagad vienīgais našķis Kristapa ēdienkartē ir tumšā šokolāde. Un tikai dažreiz.

Cilvēks ar mērķiem, precīzu sava ceļa izjūtu un apņēmību, šo ceļu veikt ar maksimālu atdevi. Un ar spēju iedvesmot arī citus, kas man šķiet pats svarīgākais.

* Foto no Kristapa Vildes arhīva.
Advertisements

5 thoughts on “Skaistuma dienasgrāmatas viesis – Kristaps Vilde no ielu vingrotājiem

  1. Kā man patīk tas, ka pēdējā laikā ļoti regulāri raksti par veselīgu dzīvesveidu un sportu. Katrā ziņā šīs tēmas piederas bloga nosaukumam, jo veselīgs dzīvesveids un sports ir arī skaistuma atslēgas. 🙂

    Priecātos, ja Tu šo interviju veidošanu turpinātu, jo gribētos palasīt arī kādu interviju ar fitnesa treneri un veselīga uzturas speciālistu. 🙂

    • Man prieks, ka patīk. Veselīģs cilvēks ir skaists, tāpēc no bloga tematikas būtībā neesmu atkapusies.
      Padomāšu par Taviem ieteikumiem tēmām, bet jāatzīst, ka es speciāli neesmu nevienu meklējusi intervijām. Nejaušas tikšanās īstajā laikā 🙂

    • Ideja ir salātos iekļaut 7 dažādus dārzeņus dažādās krāsās (zaļumi,ķiploki un sīpoli arī skaitās), tādejādi uzņemot pēc iespējas dažādākus vitamīnus un minerālvielas. Saskaitīju savā vakariņu šķīvī – 6 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: