Papildus pirkums pie zobārsta – GUM, Curaprox

Nedēļa man sākās agri un pat nedaudz sāpīgi –  pie zobu higiēnista. Tā nu labprāt pēc procedūras beigām nodevos arī nelielam iepirkšanās priekam, lai mazliet kompensētu rīta adrenalīnu.

zobu_higiena

GUM Paroex zobu gēlu nevienam rekomendēt nevaru, jo tas ir ļoti specifisks produkts un to noteikti var ieteikt tikai jūsu zobārsts. Tas praktiski ir antibiotikas smaganām. Tā kā man bija smaganu iekaisums un vispār smaganām nepatīk higiēnists, tad desmit dienas pēc šīs procedūras jālieto tieši šī zobu pasta. Pēc tam tūbiņa jāglabā līdz nākamajam apmeklējumam, kas ir akurāt pēc 3 mēnešiem. Uz iepakojuma rakstīts, ka noder arī gadījumos, kad tiek izrauts zobs vai ievietots implants, bet, kā jau teicu, šo jums noteikti vajadzības gadījumā ieteiks zobārsts. Bet vispār GUM ir pietiekami liels zobu pastu sortiments, lai gan iepriekš neko mēģinājusi neesmu.

Otrs pirkums –GUM Soft-Picks tādas kā mini birstītes / kociņi, ko var lietot papildus zobu diegam. Bildē apakšā ar zaļu bultiņu norādīts, kur tieši šo birstīti jāliek. Līdzīgus produktus var nopirkt arī Drogās.

zobu_higiena_2

Nu un pēdējās pirkums – kārtējā Curaprox zobu birstīte. Lietoju gandrīz vai tikai šīs zobu birstes. “Soft” variants ARS aptiekā bija beidzies, tāpēc paņēmu vēl mīkstāku. Krāsu izvēle diemžēl bija palikusi tikai apartu lauku un kritušu lapu noskaņās, bet trešdien būs pievedums (ja kādam interesē).

Nu un mans jautājums  – jūsu mīļākā zobu pasta? Gribu pamēģināt ko jaunu pēc mana antibiotiku kursa. Pirms tam uz pārmaiņām lietoju Blanx un ROCS.

Advertisements

18 thoughts on “Papildus pirkums pie zobārsta – GUM, Curaprox

  • Es ari gribēju elektrisko, bet modeļi, kuriem bija labas atsauksme, maksāja krietni virs Ls 100. Un uz gadžetiem man maks lēni veras vaļā – prioritāte tagad ir egrāmatu rīderis.
   Bet vispār jau forši, kad tehnika neļauj zobus tīrīt īsāku laiku nekā vajadzigs, regulē visu… teorētiski- gribu!

   • atklāju šo zobupastu pirms 5 gadiem, kad Stockmann veikalā bija iepazīšanās cena apmēram 2 mēnešus (kad gāju pirkt kaŗtējo tūbu un ieraudzīju pilno cenu ap 11ls, tad arī uzzināju, ka tā bija iepazīšanās cena) 5Ls, Šī zobupasta man iekrīta “sirdī”, jo ļoti labi tiek galā ar aplikumu un mutē ir svaiga sajūta visas dienas garumā.
    Elmex vislabāk ir kādam palūgt, lai atved, jo LV ir liels uzcenojums *tā kā esmu Elmex fabe, tad zinu cik maksā :D). Elmex parasti iesaka pamīšus lietot zaļo un oranžo.Elmexam viens no pēdējiem jaunumiem ir violetā tūba – erosion protection.

   • Elmexu iesaka lietot kopā ar Aoral zobu pastu, šādu kombināciju neesmu mēģinājusi. Elmex lietošanas laikā pamīšus lietoju zaļo un oranžo (šo kombināciju ieteica zobu higēnists).Cik higēnistu, tik viedokļu 🙂

   • Glister ir Amway produkts, pārdodas pie izplatītājiem.
    Man nav savas zobu pastu favorītes, vēl meklēju. Higiēnists pagājušā reizē pievērsa uzmanību, lai skatos uz fluora saturu pastā, tam nevajadzētu būt mazākam par 1450ppm. Pagaidām lietoju Sensodyne Pronamel, tas šim rādītājam kvalificējas. Colgate Total arī starp citu, par ko biju pārsteigta. Bet salīdzinājumam Glister ir tikai 950ppm. Konsultants gan man mēģināja iestāstīt, ka tas rādītājs neesot tik būtisks, ka viņu pasta stiprinot emalju un aizpildot mazos caurumiņus. Kad pajautāju, vai tad šo funkciju kā reiz neveic fluors un kā tad sanāk, ka konkurentiem tā saturs ir lielāks, atbildēt neko nevarēja, bet viņu pasta vienalga esot labāka, ko tu nozombētam padarīsi 🙂

   • iespējams, ka produkti labi, bet uz faktiem tomēr vajadzītu skatīties. Paldies par ieteikumiem – noteikti paskatīšos veikalā Tevis ieteiktos produktus. Starp citu, higiēniste teica, ka arī jutīgiem zobiem viena no Colgate pastām (precīzu nosaukumu neatceros) esot ļoti laba

 1. Vispār jau fluors ir ļoti toksiska viela, kas ir viena no galvenajām žurku indes sastāvdaļām. Zobupastas ar fluoru mediķi (vismaz ārzemēs) neiesaka lietot grūtniecēm, jo šī viela var kaitēt auglim. Turklāt, ja arī fluors kādu labumu zobiem var nest, tad tikai tajā vecumā līdz izveidojas visi zobi. Nez kāpēc man smaganu problēmas stipri mazinājušās, kopš lietoju fluoru nesaturošas zobu pastas, arī zobi ir veselāki. Nebīstos arī reizēm no kādas zobupastas ar fluoru (Himalaya Dental Cream, it kā ar dabīgo fluoru, piemēram), bet tiešām nemeklēju zobupastas ar fluora zirga devu 😀

 2. Man patīk Splat special sērija. Favorīte ir Splat aveņu(LOVE), vienīgā zobu pasta, ko zinu, no kuras čirkst zobi(tā dīvaini,savā starpā zobs ar zobu), aplikumu arī notīra vislabāk, pat iekšpusēs. ROCS man ir bijis daudz un dažādi, bet nu neteiktu, ka tās trakās cenas vērti, Bionica sērijai savādas garšas, pē 🙂 No zobu birstēm vislabākās ir tās kurām sariņi vienāda garuma un galos sašķelti( kā grīdas birstēm). Tie dažādie sariņu garumi un gumijas pa vidu ir viens vienīgs fufelis, man ir ļoti problemātiski zobi un smaganas, un šis ir optimālais variants, kas paveic to ko vajag. Colgate zobu pastas ir rupjas, pat tā kas domāta jutīgajiem zobiem,protams, ja nav tik jutīgas smaganas kā man, var lietot.
  Visā iepriekš aprakstītajā balstos vienīgi uz savu personīgo pieredzi :)))

 3. Es lietoju dažādas, parasti no rīta Aronal, vakarā Elmex, reizi divās dienās Elmex Intensive. Reizēm vienu vai otru aizstāju ar Biorepair (ar 20% mākslīgās zobu emaljas), ja dzerts par daudz vīna vai šampanieša, arī ar Miradent Nanosensitive. Un vēl dažreiz Supersmile.

 4. P.S. Tā tava zobu pasta nav “antibiotika”, bet Cillit mutei. Hlorheksidīns iznīcina visas baktērijas un sēnītes, kā arī dažus vīrusus. Reizēm tas var būt labi un nepieciešami, bet jāatceras, ka iznīcināta tiek pilnīgi visa mutes mikroflora un daļēji arī barības vada.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: