Lēti un labi – neiespējamā misija mūsu veikalos

Jau no bloga pirmsākumiem esmu centusies parādīt tos produktus, kas manā skatījumā ir labi un vienlaicīgi – arī cenas ziņā pieejami. Nav nekāds lielais noslēpums, ka liela daļa Latvijas sieviešu par savu darbu nesaņem tik lielas algas, lai regulāri papildinātu savus kosmētikas krājumus, pie tam izvēlētos tos no selektīvo vai profesionālo zīmolu piedāvājuma. Ja dekoratīvās kosmētikas jomā mums ir diezgan laba situācija un izvēla ir pietiekami liela, sejas ādas kopšanas jomā tā ir skumīga.

Ja man būtu jāizdara izvēle, balstoties tikai uz cenu, Latvijas veikalu piedāvājumu ignorētu. Man patīk Olay un Neutrogena, bet pie mums šie zīmoli nav. Ir iespējams šos produktus pasūtīt internetā, turpat var atrast veikalus, kas arī uz Latviju piegādā atlaižu laikā ļoti pieejami aptieku zīmolu piedāvājumu. Bet ko darīt tiem, kas ir ierobežoti tikai ar mūsu veikaliem?

Pie mums ir pieejams plašs Krievijas un Baltkrievijas kopjošās kosmētikas klāsts. Pirms pāris dienām pavadīju šādā kosmētikas veikalā ilgu laiku lasot sastāvus un aizgāju tukšām rokām. Ļoti iespējams, ka es vienkārši nepamanīju, kaut kur paslēptus pāris izcilus produktus, bet lielākā daļa nekad nenonāktu mana vannas istabā. Pat vienkāršu toniku bez spirta atrast ir pagrūti. Tad labāk nopirkšu mandeļu eļļu ar cerību, ka tā vismaz man neko ļaunu nenodarīs.

Es pat nezinu, ko izvēlētos mūsu veikalos, ja cenas ziņā ierobežojums būtu, teiksim, EUR 10? Nivea varbūt? Nezinu.

Kāda jums liekas situācija ādas kopšanas zīmolu izvēles ziņā pie mums budžeta kategorijā? Ko jūs izvēlētos lietot no mūsu veikalu piedāvājuma?

Advertisements

57 thoughts on “Lēti un labi – neiespējamā misija mūsu veikalos

 1. Nezinu, vai tam var ticēt vai nevar, bet vienreiz vācu TV redzēju reportāžu par Lielbritānijā veiktu eksperimentu, kur sieviete vienu sejas pusi mēnesi kopa ar Nivea, otru — ar La Prairie. Pēc tam gāja gāja pie ādas ārsta pārbaudīties. Nivea rezultāts bija labāks. Es nesaku, ka vajag pirkt sejas krēmus par 99 santīmiem, bet augsta cena arī vienmēr nav kvalitātes garantija.

 2. Ja man jāizvēlas no lētā gala, ņemtu krievu Baikal Herbals un Natura Siberica produkciju, gan sejas, gan matu kopšanas līdzekļus, jo laba cena un labs sastāvs (cik nu es no sastāviem saprotu). Gan jau arī mūsu pašu Dzintaram šis tas labs ir.

  Pati pēdējā laikā pērku aptieku produkciju, Bioderma, Avene, Physiogel, Vichy. Tie vēl tādā daudz maz pieejamā cenā.

 3. Par cik mans budžets, kuru ik mēnesi varu atvēlēt kosmētikas iegādei ir visai konkrēts, tad aktīvi sekoju dažādām atlaidēm, kuras piedāvā mūsu veikali, izmantoju atlaižu kuponus, ja tādi ir un tml. Vienmēr vairāk naudas ieguldu sejas kopšanas produktos, nevis dekoratīvajā kosmētikā.
  Ja 10 EUR būtu tā summa, kuru varu atļauties iztērēt sejas krēmam un nebūtu nekādu atlaižu, tad izvēlētos Physiogel AI krēmu (viņš gan maksā 11-12 EUR, bet atšķirība nav tik liela), tai pašai Biodermai ir vairāki sejas krēmi, kuri nozīmīgi nepārkāpj 10 EUR slieksni, piemēram, Atoderm Nutritive krēms sausai sejas ādai ir brīnišķīgs. Nu, es varu teikt, ka turētos pie aptieku produkcijas un mēģinātu tur sev piemeklēt sejas kopšanas produktus atbilstoši savam budžetam 🙂

 4. Tāda skumja tēma! 😦
  Pati nezinu,ko pirktu no,teiksim,Drogu klāsta!?Zinu,ka dāmām,kurām ir ap 40 un finanses ir ierobežotas patīk Loreal anti age sērijas!Tas ir tāds viens piemērs.Jaunākām meitenēm gan ir bēdīgi,nu bet,laikam jau jāgaida atlaides aptiekā,tur uz atlaidēm Bioderma krēmu var pa 10euro nopirkt,un aptiekas produkcija tomēr,man personīgi,dot tādu kā drošības sajūtu,ka vismaz kaut kas tiek pārbaudīts.Pati arī pērku aptiekā sejas kopšanas produkciju,cenas mani apmierina,nu varbūt izņēmums ir Avene,tai gan ir kaut kāds nenormāls uzcenojums.

 5. Tās jūsu budžeta kategorijas preces, līdz ~14eiro, uzņēmējam importēt izmaksā ap 3eiro. Uzcenojums ir mežonīgs. Par kvalitāti, jums dāmas taču nav vienādas sejas ādas, vai ne tā?

 6. Es pat zinu no kurienes tu iespaidojies, veidojot šo rakstu 🙂 Man tāda pati pieredze ar lētiem kosmētikas produktiem. Manuprāt, šeit darbojas tāds pats princips kā ar logiem: ārti (var nopirkt uz vietas), lēti, kvalitatīvi – izvēlies jebkurus 2 apgalvojumus. Ieeju multiluksā vai drogās, palasu sastāvus un izeju ar vilšanās sajūtu rokās 🙂

  • Man jau tomēr šķiet, ka pēdējos gados situācija ir strauji uzlabojusies – tajās pašās Drogās un krievu/baltkrievu kosmētikas veikaliņos var atrast budžeta klases organic kosmētiskos līdzekļus (šampūni, dušas želejas, zobu pastas, krēmi, eļļas u.tml.). Tikai pacietīgi jāstāv un jālasa etiķetes + jātic, ka tā patiešām ir taisnība, jo, kā man ir stāstījusi viena no Biotēkas zīmolu vadītājām par krievu bio-kosmētiku, ir grūti ticēt, ja nav starptautisku sertifikātu. Noteikti ir godīgie ražotāji, bet var būt arī peļņas kārie un pilnā sastāva nedrukātāji.
   Pat Prisma, Rimi un Maxima sāk piedāvāt organic kosmētiku par pieejamām cenām.

 7. Arī vairāk līdzekļus tērēju kopjošajai kosmētikai nekā dekoratīvajai. Pirms gadiem desmit, sejas ādas kopšanā, galvenokārt, lietoju Neutrogena un mūsu pašu Dzintara produktus.
  Tā kā dzīvoju Nīderlandē, tad te ik pa laikam ir labas atlaides Avenei, Vichy, Rocs kosmētikai.Ja nu pēkšņi maciņš sauktu, ka jātaupa, tad līdz 20 euro mēnesī noteikti varētu iekļauties. Un izmantotu sen labi zināmās, bet aizmirstās metodes – ledus kubiņu, dažādas maskas no auzu pārslām, gurķiem utt.
  Kā jau Aija minēja, tēma tiešām uzdzen skumjas, jo tik daudz sievietes nevar atļauties pat lētākos sejas kopšanas līdzekļus, jo ir citas prioritātes (bērni, rēķinu nomaksa utt.).

  • Man vēl skumjāk ir apzināties, ka neesmu spējīga šajā kategorijā piedāvāt kvalitatīvu produktu izlasi, kas palīdzētu izvēlēties labāko no tā visa. Bieži taču sanāk, ka nopērc vienu “lētuci”- neder, otru- neder un rezultātā izmesa vējā nauda, kuru varētu iztērēt prātīgāk

  • P.S.
   Man paziņa Lielbritānijā studē ķīmiju un bioloģiju tieši skaistumkopšanas nozarei un viņa vienmēr saka vienu un to pašu – visi eksperimenti norāda uz to, ka nav jēga pirk super dārgos krēmus, kam sastāvā ir zelts, skābes, peptīdi un visi citi brīnumi. Vienīgais ko sievietēm vajaga lietot un kas reāli parāda rezultātus ir krēmi un kosmētika ar SPF. Bez SPF āda noveco strauji, ar (jau no jaunības), āda ļoti ļoti ilgi saglabājas jauna. Tāpat, neesot jēga taisīt lāzera procedūras, pīlingus un pēc tam nelietot SPF, jo tad saulītes iespaidā viss efekts tiek sabojāts. Tātad – skaistuma pamatā ir SPF, aizsardzība no saules. Īpaši jau mūsdienās, kad UV uc stari ozonam cauri iziet viens un divi.
   Lielākā daļa kosmētikas ir nevis kaites ārstēšanai, bet gan kaites izgudrošanas pamats. lielisks piemērs tam ir celulīts. Celulīts ir skaistumkopšanas industrijas izgudrojums. Tā nav slimība, bet gan norma. Un tie ir nevis tauki, bet ādas faktūra, kas taukiem liek virspusē izskatīties tā kā tie izskatās….krēmi tur neko nevar palīdzēt, jo netiek cauri 3 ādas slāņiem.
   u.tml.

   • zelta vārdi, bet Latvijā SPF joprojām nav norma. Paskaties kaut pludmalē – tikai retais uz savas (vai vēl trakāk- bērna) ādas liek spf krēmus.
    Principā ir vēl dažas sastāvdaļas, kas darbojas – retinols, aha, daži vitamīni…
    p.s. Dzintaram, manā skatījumā, labas ir dārgo sēriju produkti

 8. Man šķiet, ka kategorijā līdz 10 eiro ir pagrūti vispār kaut ko nopirkt, kur nu vēl uz pretenziju uz kvalitāti un funkcionalitāti. Ja mans kopjošās kosmētikas bužets būtu ierobežots, es divas reizes gadā sūtītu izdzīvošanas minimumu no Escentual – Avene, La Roche-Posay arī Vichy, kur, ja labi meklē, atlaižu laikā par vienkāršiem krēmiem (bez kaut kādām super-puper izvirtībām) var iekļauties nu mazliet vairāk kā desmit eiro un, principā, lietojot tā taupīgi, taču regulāri, pusgadam mierīgi pietiktu. Tas sejai.

  Ķermenim es varētu lietot Krievijas/Baltkrievijas kosmētiku – skrubjus, ķermeņa losjonus, pieniņus, nekāda vaina, bet, atkal, ja nepieciešama rūpīgāka kopšana, piemēram pie atopiski sausas ādas, šis variants atkal neder, atkal būtu jātērējas.

  • Vēl, protams, ir atkarīgs arī no pašas ādās, kad mana āda nesagādāja man problēmas (un, jā, es nebiju pagriezta uz skaistumkopšanu), man pilnīgi normāli derēja Drogu/.Miltilukss klāsts, bet kad āda ir tāda, ka pumpas nav nost,bet grumbas tūlīt klāt, kuperoze, šad tad poras streiko un vēl tam pa virsu jutūgums, apsārtumi un dermatīts ik pa laikam – es nerezu risinājumu līdz 10 eiro.

 9. Uj, mja bēdīgi, es ja godīgi nezinu.. nekad neesmu lietojusi ”zemo” plauktu kopjošo kosmētiku, man k.kā žēl manu seju, bet, ok, es līdz, laikam, apm. 20 gadiem nelietoju vispār neko, bet tik līdz sāku pelnīt, pirku Madara 🙂 Ik pa laikam man uznāk ziņkāre un papētu k.ko no Drogu piedāvājuma, bet nee… dīvaini, jo dekoratīvajā segmentā tā atšķirība nav tik jūtama, ja nedzenās pakaļ trendiem :))

 10. Piekritīšu par escentual, domāju jaunām meitenēm nevajadzētu būt problēmām pasūtīt kaut ko no interneta, saprotu, ja sievietes gados vecākas ne visai saprot angļu valodu un interneta iepirkšanos, tad jaunām meitenēm to apgūt ir elementāri!

  Tur cenas ir labas un var taču arī pievienoties kādam koppasūtījumam, ko meitenes vāc, lai piegāde sanāk lētāka.

  • Aija, ārī, jā, turklāt jauna meitene var pasūtīt arī mammai, omei, tantei – es tā daru. Viņas man iecienījušas Vichy Neovadion un vēl kkādu spēcīgo sēriju, lieki teikt, ka uz escentual atlaidēm cena ir uz pusi lētāka (ja ne pat vairāk) kā pie mums aptiekā un priecē arī tas, ka vienmēr visiem produktiem ir tiešām “svaigi” derīguma termiņi!

   • meitenes, mēs jau te gudrās skudras, bet realitātē reģionos, kur vēl sliktāk ar veikaliem, dāmas vairāk iepērkas no katalogu sortimenta. Es nezinu, kāpēc tur interneta iepirkšanās nav iegājusies. Manuprāt, vnk info trūkst.

 11. Jā, Santa, bēt mēs jau esam izvirtīgo lietotāju kategorijā – daudz ko izmēģinājušas, daudz ko salīdzinājušas, kaut ko mēģinam pētīt sastāvos, salīdzināt, cenšamies izprast savu ādas reakciju.
  Bet iespējams un tā noteikti ir, ir sieviešu kategorija, kam šis nav ne primārais, ne sekundārais, pirmārkt. Otrkārt, nav mēģinājušas kaut ko labāku. Man mamma arī reiz uzskatīja, ka L’oreal pretgrumbu krēmi ir preģel mečtaņij, kad es šai pateicu savi fiii un iegādājos Eucerin, Vichy, IE, viņa palietoja un teica, ka jā, ir atšķirība.un citu neko nelietos. Treškārt ir cilvēki, pat varbūt ne ar minimāliem ienākumiem, kas uzskata ka krēma cenas augstākā robeža ir 5eiro un viss un punkts un tieši to viņām piedāvā katalogs.

  • Jā, piekrītu visam, ko teici. Bieži vien cilvēki vnk nezina, kāds efekts var būt no laba sejas krēma. Ne obligāti super dārga, bet laba. Un ir cilvēki, kas mierīgi dzīvo bez jebkādiem krēmiem un izskatās tiešām labi. Katram savs

 12. No tāda Drogu piedāvājuma man patīk Lumene, tiesa gan, sastāvu neesmu pētījusi un no tā neko daudz nesaprotu. Daudz ko zem 10EUR var atrast arī Lush veikalā – no turienes nāk mans mīļākais sejas attīrīšanas līdzeklis (Herbalism).

  • Lumenei ir ok sastāvs, bez parabēniem, 90% dabisks (kā norādīts uz tūbiņām), bet diemžēl nav ideāls. Pati tagad lietoju Basic Blue sēriju (ar domu šoreiz izlietot līdz galam un tad skatīties kaut ko citu) – želeju sejas mazgāšanai, dienas un nakts krēmu. Ļoti patīk maigā smarža un krēmu vieglums (kas gan vairāk der vasarai). Agrāk želeja ļoti patika, bet pēc putu lietošanas ir sajūta, ka pietiekami labi neputo 🙂 Kaut pēc mazgāšanas tik un tā sajūta ir tīra un nevelkoša. Nākamās būs Pien putas. Par krēmiem – jāskatās, kas ir krājumā.

 13. ļoti interesanta diskusija.
  es principā drogās nespēju nopirkt neko, un nemaz nemēģinu. ir produkti (krievu ražotie), kuriem ir brīnišķīgas “anotācijas” – kas tik tur iekšā nav – palasa sastāvu – neatbilst nemaz…
  protams, ja man būtu 40 gadi, situācija būtu sarežģita, bet 20 gadu vecumā vēl var iztikt – kā jau meitenes minēja – iepirkumi internetā (es nekad (!!!) nekad neesmu pasūtijusi kosmētiku internetā, pati nezinu, kādēļ… man laikam vienmēr vajag ātri un uz vietas) otrkārt, var pirkt dabīgās eļļas – mandeļu, argana, makadāmijas, sezama – universāli līdzekļi ādai, matiem, arī uzturam, bet ziniet – daudzas meitenes neatzīst tādu līdzekļu lietošanu, piem., manas draudzenes nesaprot manu “ņemšanos” ar dabīgajām precēm, vienmēr ir argumenti – aizņem pārāk daudz laika, liela ķēpa, grūti izmazgāt no matiem…
  treškārt, šķiet, ka daudzas meitenes spiež uz dekoratīvo kosmētiku, lai tik nomaskētu visas ādas problēmas, kopjošā kosmētika viņas interesē maz.
  man ir līdzekļi zem 10 eiro, kurus iesaku un kuri man patīk – 1.joik sejas attīrošā eļļa (ls4.80 ja nemaldos) ļoti labs produkts,2. lavera sejas maskas (~ls3), kā jau minēju – dabīgās eļļas, dzintara izsmidzināmais sejas toniks ar jūras aļģēm… būtiski, ka sastāvs šīm lietām arī ir ok.
  bet jā – es tomēr uzskatu, ka dabiskās preces sniedz efektu, tikai tā “problēma” – tas ir jālieto regulāri, nevis kampaņveidīgi, vakarā pirms jaungada balles. tā jau ir disciplīnas lieta.
  un jā – kad drogās redzu čistaja linija krēmu pa ls 1,20 tad jau galvā parēķinu, kas ierēķināts cenā – veikala nodoklis, krēma iepakojums, visas ražotājfirmas izmaksas… beigās sanāk, ka paša krēma izmaksas – daži santīmi…

  • Precizi manas domas pateici -man ari ar krievu kosmetiku lidzigi iet. pec anotacijas viss it ka labi, bet realitate man nekas neder. Protams, ir iznemumi, piem., serija ar auglskabem, bet to es vispar veikalos vairs neredzu
   Ieshu skatit Dzintars toniku ar algjem – paldies par ieteikumu 🙂

 14. vēl gribēju piebilst – dāmām parasti viens no svarīgākajiem faktoriem līdzekļu iegādei – tā ir smarža. krēms smaržo pēc banāniem – super, pērku! ļoti daudz sieviešu par kosmētikas sastāviem nezina neko. bet tas ir pilnīgi normāli. ikdienā nevar domāt par tādām lietām, tas ir mazsvarīgi. mēs varam justies apmierinātas, ka pārzinām šīs lietas…

 15. Bet kā tad sanāk, tad labāk nelikt uz savas ādas neko, nevis to pašu krēmu pa 5 euro? Diskutabla tēma vispār. Bet atkal, piekritīšu meitenēm par to pašu escentual.com – ideāla vieta, kur iepirkt labu kosmētiku! otrkārt, tām, kuras ir visa dabīgā un eko piekritējas – ir dažādas dabīgās eļļas, kuras lietojot uz ādas, būs arī labs efekts, piepērc klāt labu ūdentiņu- toniku un viss, neko vairāk nevajag . Piekritīsiet, ka visi serumi, krēmi atsevišķām zonām utt, nu mārketings, bizness!

  • bieži vien labāk tiešām nelikt 🙂
   Un krēmi dažādām ādas zonām tiešām, bieži vien, ir tikai triks. Bet ne vienmēr. Ja uz sejas tiek lietots kāds intensīvs pretpumpu krēms, bez eļļam, tad ap acīm to neliksi, tāpat uz vēdera nesmērēsi. Turpretīm, krēms sausai ādai derēs visam. Tas pats ar SPF kremiem – es nekad neesmu pirkusi atsevišķu acīm. Ja man nekairina acis, tad ir ok, priekš kam lieki tērēties.

 16. Vēl salīdzinoši nesen lietoju sejai Čistaja Ļinija sēriju, līdz sapratu, ka sejas āda ir vienkārši “novesta”. Metu visu pie malas, sāku skatīties, kādas būtu alternatīvas. Labus vārdus varu teikt par Planeta Organica sēriju. Pīlings sejai, mazgāšanas līdzeklis sejai un toniks sejai man ļoti patīk. Sejas kremu pērku no Ekoell. Protams, esmu dzirdējusi, ka nemaz tik eko neesot, bet man tiešām palīdz. Sejas āda sen nav izskatījusies tik labi, arī ierastais spīdīgais deguns vairs nav tik spīdīgs.Par minētajiem produktiem droši varu teikt, ka iekļaujas 10 euro apmērā, protams, ja vajadzētu visu uzreiz, tad tie nebūtu tikai 10 euro, bet šobrīd katru mēnesi pacenšos iegādāties kaut ko, ir arī labas atlaides.

 17. Kad studēju un līdzekļi bija ļoti ierobežoti (pavisam nesen vēl) lietoju Dzintara mitrinošo toniku jutīgai ādai (ap 3EUR), lai gan pēdējā laikā neesmu vairs manījusi un ESSEX losionu sejai(~3EUR) un ķermenim(~10EUR), mālu masku, kas pašam jājauc ar ūdeni (zem lata), kafijas/cukura skrubjus un labi tiku galā ar savu jutīgo, alerģisko ādu. Tikai grūtāk gāja ar aizsardzību ziemā, no visa,kas lēts metās šausmīgas pumpas, tāpat arī ar SPF krēmiem (Natura Siberica u.t.t.), kā arī starp mitrinošajām maskām neko iedarbīgu un lētu neizdevās atrast. Kā arī barojošāku ķermeņu krēmu bija grūti atrast ar +/- lietojamu sastāvu par zemu cenu.

 18. Smags jautājums… Es arī par aptieku kosmētiku (Bioderma, Eucerin, Sebamed u.c.) uz atlaidēm. Ilgi domājot atcerējos, ka ļoti labs, ar labu sastāvu un lēts ir Altermed Panthenol sejas krēms (aptiekā nopērkams), diemžēl tam nav SPF. Arī šīs firmas šampūns man patīk. Vēl kaut kur biju lasījusi un pati mēģināju sejas mazgāšanai lietot kvalitatīvu (aptiekā pirktu, ar pienskābi) intīmās higiēnas gēlu- droši vien izklausās dīvaini, bet iedarbība problemātiskai, jutīgai ādai ir ļoti laba, turklāt cenas ziņā arī izdevīgi. Tas laikam viss, ko šobrīd spēju atcerēties:)

 19. interesanta teema, bet dazhreiz ir taa, ka kameer meklee to labaako no leeteekaa ir izterets vairak kaa buutu dargaks un uzreiz, esmu to sapratusi un ipashi neeksperimenteju, ja vajag sejas kremu, mekleju tik starp tadiem, kurus vispirms perkot iedod paraudzinus izmeginat, un tad, kursh patiik, tad tas arii ir… jebshu ljooooti apmierina avocado kvieshu mandelju ellas sejas kopshanaa tiiriishanaa un taas nebuut nav dargas…

 20. Šobrīd visi krēmi, ko lietoju, ir 10 un mazāk eiro robežās – Garnier un divi no Lumene. Par laimi mana āda nepieprasa neko ekstra un uzvedas diezgan pieklājīgi, tāpēc iztieku tikai ar mitrināšanu. Protams, cimperlīgai ādai vajag īpašus līdzekļus un kopšanu, diemžēl masu produkcijā kaut ko tādu grūti atrast. Zinot sevi, es skatītos uz krievu eko kosmētiku (Planeta Organica, Natura Siberica), Nivea vai Lumene.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: